Dlaczego mam problemy ze złapaniem tchu?

Jestem po drugim cesarskim cięciu jak wracałam do domu ze szpitala z samochodu to nie mogłam dojść do domu bo miałam problem ze złapaniem powietrza teraz jestem 6 tygodni po zabiegu i juz jest lepiej mówiłam o tym na wizycie kontrolnej ale lekarz nic mi na to nie powiedział teraz robiłam inhalacje z nebudose hipertonic i nebbud 0,25 połówkę i podczas inhalacji znowu ciezko mi sie oddycha a robie inhalacje bo mam zapalenie gardla. Czemu tak mam co to znaczy?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam z powodu występujących u Pani takich objawów. W pierwszej kolejności należałoby odnaleźć źródło takiego stanu, aby móc wyleczyć ten stan i poprawić komfort życia. Czas połogu to bardzo wymagający i zarazem trudny okres. Organizm powoli wraca do wcześniejszej formy i stanu. Czasami zdarzają się pewne komplikacje związane z przebytą w niedalekiej odległości operacją, jaką jest cesarskie cięcie. Znieczulenie, jak i przerwanie powłok brzusznych może stanowić pewne obciążenie dla organizmu.

Problem, o którym Pani pisze może mieć wiele przyczyn włącznie z przeżytym stresem związanym z porodem, jak i opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Możliwe, że pewien stan emocjonalny mógł spowodować takie objawy, jak duszności i problemy z oddychaniem.

Ze względu na odległość, trudno jest ocenić dokładnie stan Pani zdrowia, dlatego zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem ginekologiem lub internistą. Prawdopodobnie specjalista zleci wykonanie badania EKG oraz pełnej morfologii krwi wraz z oznaczeniem elektrolitów w surowicy krwi.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/ile-razy-mozna-miec-ciecie-cesarskie

https://parenting.pl/bol-brzucha-po-cesarce

https://parenting.pl/komplikacje-po-cesarskim-cieciu

Odpowiedź na podobne pytanie można będzie przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-zespol-popunkcyjny-po-cesarskim-cieciu-oraz-dusznosci-i-kolatanie-serca-przy-chodzeniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.