Stan po operacji haluksa oraz siniaki po wykonywaniu zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch

Dzień dobry. Jestem po operacji haluksa i robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch. W tej chwili prawie na całym brzuchu mam ciemne siniaki i wylewy. Czy to normalne? Czy mogę coś zrobić, żeby te siniaki zniknęły?

Witam!
Nie jest to niepokojący objaw, taka sytuacja dotyczy wielu osób przyjmujących zastrzyki przeciwzakrzepowe. Mają one za zadanie zmniejszyć krzepliwość krwi, wiec krwawienie po urazach (jak np. zastrzyk) jest przedłużone.
Jeśli nie ma Pani poważnych problemów z krzepnięciem krwi (krew w moczu, obfite krwawienia przyniewielkich urazach) to nie należy się tym przejmować. Jeśli zaobserwowałaby pani takie objawy proszę udać się do Lekarza Rodzinnego (lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w przypadku ciężkich objawów).

Proszę przeczytać informację w ulotce zastrzyków na temat interakcji leków przeciwkrzepliwych z innymi lekami i sprawdzić czy Pani ich nie zażywa. Proszę również nie spożywać alkoholu podczas leczenia.

Wylewy potrzebują czasu, żeby się wchłonąć. Może pani przyspieszyć ten proces używając np. maści Arcalen lub innego preparatu bez recepty (farmaceuta może pomóc w doborze).