Stan po usunięciu śledziony i części trzustki

Dzień dobry. 3 lata temu usunieto mi sledzione i część trzustki. Po operacji lekarz przepisal mi penicyline 500mg. 2 razy dziennie do konca życia. Czy antybiotyk brany tak długo jeszcze dziala i nie robi przy tym spustoszenia w organizmie? I czy jest możliwe ze po takim dlugim czasie brania lekarstwa moge miec objawy alergiczne (swedzace i luszczace sie plamy na powiekach,) dziękuję

- Nie wiem dlaczego aż tak długo zalecił lekarz Pani przyjmowanie antybiotyku. Nie ma takich ewidentnych wskazań po tego typu zabiegu, żeby aż tak długo stosować antybiotykoterapię. Z reguły po usunięciu śledziony celem podniesienia odporności zaleca się dodatkowe szczepienia uodparniające na niektóre bakterie. Proszę, żeby osobiście wyjaśnił Pani lekarz prowadzący stosowność stosowania tego antybiotyku aż tak długo.
I czy jest możliwe ze po takim dlugim czasie brania lekarstwa moge miec objawy alergiczne (swedzace i luszczace sie plamy na powiekach)?
- tak, może tak być