Stan przedcukrzycowy u 64-letniej osoby

Mam rozpoznany stan przedcukrzycowy, biorę po obiedzie tabletkę, rano miałam 101, dwie godziny po kolacji 128 Czy ten wieczorny wynik jest dużo za duży?

Dobry wieczór,

Wieczorny wynik jest satysfakcjonujący i świadczy o dobrym wyrównaniu choroby. W razie tendencji wzrostowej wskazany kontakt z diabetologiem i intensyfikacja leczenia. Proszę dbać również o prawidłową masę ciała, zdrową dietę i być aktywną fizycznie - wystarczą 3-4 spacery w ciągu tygodnia po ok. 45 minut - wysiłek fizyczny zmniejsza insulinooporność tkankową.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz