Czy to już stan przedcukrzycowy?

Witam mam 22 lata waze 56kg 170 wzrostu. Moj cukier na czczo wyniosl 101 jednak badanie bylo wykonane o 14.30 bo pozno wstaje oprocz tego okolo 2 w nocy zjadlam cala biala czekolade oraz 2 batony dzien wczesniej pilam rowniez alkohol 5 lampek wina choruje również na neriwce wiec sie stresuje bardzo czesto czy wynik moze byc przeklamany czy to juz stan przedcukrzycowy dodam rowniez ze badanie wykonalam w 1 dni miesiaczki.Pozdrawiam

Dzień dobry,

wynik nie jest rzetelny tzn, wiarygodny.

Proszę powtórzyć badanie po ok 12 godzinnym poście, ostatni posiłek powinien być delikatny i nie powinno być alkoholu. Przed badaniem warto wypić szklankę wody, a badanie najlepiej wykonać pomiędzy godziną 7 -9.

Wówczas badanie będzie miarodajne.

Pozdrawiam