Stan zapalny dziąseł

mam od roku problem z dziąsłami - stan zapalny. Środki zalecone przez stomatologa pomagają w bardzo niewielkim zakresie (trascodent, corident, elugel ). zęby mam wyleczone, nie mam też kamienia. jakie mogę zastosować środki, które wyleczą stan zapalny.

Witam!
W opisanym przypadku nie można doradzić uniwersalnego środka, który rozwiąże problem.
Dotychczasowe preparaty są dobre. Pytanie, czy Pani we właściwy sposób je używa. Aby podjąć próbę leczenia musiałbym Panią zobaczyć - zbadać i przeprowadzić dokładny wywiad.
Pozdrawiam!

Prawdopodobnie przyczyną jest obecność kamienia poddziąsłowego. Zabieg VECTOR polegający na jego usunięciu w znieczuleniu powinien rozwiązać problem. Zalecone preparaty działają tylko doraźnie a nie rozwiązują problemu.

Witam. Przyczyną stanu zapalnego dziąseł mogą być czynniki miejscowe ( płytka nazębna lub zalegający kamień), tło alergiczne (np.nowa pasta lub płyn do płukania), wirusowe czy bakteryjne. Jeśli je wykluczymy należy brać pod uwagę czynniki ogólne -
dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne,czy zażywanie pewnych leków. Proszę udać się do lekarza który skieruje Panią na podstawowe badania i na pewno znajdzie
przyczynę Pani dolegliwości. Doraźnie proszę zastosować płyn do płukania Eludril, który ma działanie przeciwzapalne.
Pozdrawiam Krystyna Pikała

Częstsze stany zapalne dziąseł są specyficzne dla osób, które przekroczyły 40 rok życia. Dodatkowo, okres w trakcie oraz po menopauzie u kobiet może przyczyniać się do większej podatności na stany zapalne dziąseł oraz suchość w jamie ustnej. W takim przypadku powinna Pani regularnie monitorować stan zębów i dziąseł u periodontologa, który wdroży odpowiednie leczenie i podpowie, jak złagodzić dokuczliwe objawy.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl