Starania o dziecko a tabletki Ovarin

Witam serdecznie. W związku z tym, ze staramy się o dziecko, zostały mi przepisane tabletki OVARIN. Jest to suplement diety. Niestety mam problem z połykaniem dużych tabletek, a przekrojona na pół ma ostre brzegi i zostaje w przełyku. W związku z tym kruszę je na łyżce, bądź spożywam rozgryzione wraz z kęsem posiłku. Czy w/w sposób ich zażywania może mieć wpływ na ich działanie?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Ten sposób przyjmowania, nie powinien zmieniać działania suplementu.
pozdrawiam