Sterydoterapia i przybieranie na wadze

od kilku tygodni przyjmuję sterydy na astmę, i bardzo szybko przybieram na wadze, przez 3 tygodnie przytyłam aż 6kg :( ciągle jestem głodna, nawet w nocy budzę się z napadem głodu... jak temu zaradzić?staram się ćwiczyć 4 razy w tygodniu,ale to nic nie daje ;(

Niestety przy takiej terapii medycznej dowolna dieta będzie raczej nieskuteczna. Oczywiście powinna Pani postarać się o nie podjadanie, zachowanie prawidłowej podaży energetycznej i nawyków żywieniowych. Pomimo tego może Pani mieć problem z przybieraniem na wadze. W takim wypadku najlepiej jest się skonsultować z pulmunologiem, aby postarał się dobrać taki system leczenia, który nie będzie aż tak ingerował w Pani metabolizm. Jest wiele leków sterydowych i nie wszystkie u każdego wywołują takie same zaburzenia, dlatego warto szukać najlepiej dopasowanych do siebie form leczenia. Jest to szczególnie ważne jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, iż pojawienie się nadwagi lub otyłości tylko pogorszy Pani stan zdrowia jako astmatyka.

Strasznie Pani współczuję - doskonale wiem, jak organizm się "dziko" zachowuje na sterydach. Wszystko, o czym Pani napisała- przeszłam na własnej skórze.
Nie wiem, czy jeszcze Pani ma ten problem, ale może innym Czytelnikom mój wpis pomoże.
Gdy zaczął się wilczy "sterydowy" głód- od objadania się uratował mnie popping amarantusowy. Bez glutenu, a bogaty np. w witaminy z grupy B. Produkt objętościowy, a lekki. Siadałam z miską i wiosłowałam łyżką. Zakleja to gębę i odbiera apetyt.
Druga rzecz, którą robiłam, to określone porcje dań. Żadnych dokładek, żadnego stawiania na stole miski z ziemniakami etc. Jadłam tyle, co na talerzu i koniec.
Napar z natki pietruszki - ma działanie odwadniające i tylko jemu zawdzięczam szybkie pozbycie się opuchlizny na nogach (leki odwaniające mi nie pomagały, paradoksalnie).
Moja sterydoterapia trwała 6 miesięcy. Zniszczyła mój organizm, doprowadziła nie tylko do przytycia, ale też i stłuszczenia wątroby i zaburzeń neurologicznych, endokrynologicznych i ginekologicznych. Pojawiło się mocne nadciśnienie. Dlatego też im dalej od sterydów, tym lepiej. Szczerze porozmawiać z lekarzem, może są inne możliwości, drogi, programy leczenia...

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!