Stosowanie Alopexy i Alpicort na wypadanie włosów

Witam! Wypadają mi włosy, dlatego od dermatologa dostałam Alopexy i Alpicort, jednak dopiero w domu uświadomiłam sobie,że nie wiem jak je stosować. Powinnam wcierać je 2 razy dziennie, ale co z myciem włosów. Czy po każdym zastosowaniu mam myć i w jakim odstępie czasowym?

Witam, co do stosowania Alipexy, to wciera się w skórę głowy w miejscach wypadania włosów 1 ml płynu 2 razy dziennie, rozpoczynając od środka obszaru. Skóra musi być sucha, czyli nie bezpośrednio po myciu głowy. Nie wolno przekraczać 2 ml na dobę, bez względu na wielkość obszaru leczonego.
Co do stosowania Alpicortu, to stosuje się najczęściej 1 raz dziennie, najlepiej wieczorem, masować opuszkami palców przez 2-3 min po naniesieniu płynu z aplikatora.
Jeśli chodzi o mycie głowy, to tak często jak Pani potrzebuje, żeby zachować higienę. Jeśli myje Pani włosy zwykle co 2-gi dzień, to tak proszę robić, jeśli potrzeba to robić co dziennie, to nie ma przeciwskazań. Proszę tylko pamiętać, żeby nie robić tego krótko po naniesieniu preparatów zapisanych przez lekarza. Może najlepiej byłoby najpierw umyć głowę, a po wyschnięciu włosów nanieść preparaty na suchą skórę.

Dodam,że musi Pani koniecznie konsultowac z lekarzem prowadzącym długość stosowania leczenia , szczególnie z uzyciem Alpicortu, poniewaz jest to silny lek, który stosowany zbyt długo, może wywoływac skutki uboczne.