Stosowanie Bromergonu przy podwyższonej prolaktyny

Mam podwyższoną prolaktynę, dostałam od ginekologa Bromergon, mam brać codziennie 1/4 tabletki. NAczytałąm się o skutkach ubocznych, jednak nic u mnie nie wystąpiło poza zaparciami. Jestem w szoku, bo jem dużo jabłek, piję w zasadzie tylko wodę niegazowaną i raz dziennie kawę, jem kasze, płatki owsiane, nigdy nie miałam takich problemów, wręcz przeciwnie wypróżnienie był 2-3 razy dziennie a tu nagle coś takiego. Jak mogę sobie pomóc? Suszone śliwki na mnie nie działają

Witam,

Prosze zwrócić uwagę na dzienną ilość przyjmowanych płynów. Powinna wynosić nimimum 2 l. Wspomagająco działa herbatka z kopru włoskiego oraz rumianek, a także napój probiotyczny joyday z głogiem. Jeśli to nie przyniesie rezultatu polecam zmianę leku. Bromergon to nie jedyny lek na obniżenie prolaktyny. Jest on też najmniej skutecznym lekiem. Polecam norprolac lub dostinex, są o wiele skuteczniejsze - natomiast są to leki na receptę i proszę skonsultować zmianę leku ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
www.sports-med.pl