Stosowanie Gluccophage 850 a opóźnienia okresu

Witam, Gluccophage 850 (1 tabletka dziennie) biore od 3 cykli (wczoraj powinien byl zaczac sie 4ty, ale miesiaczka sie nie pojawila) poniewaz mam PCOS a staram sie o dziecko. Od momentu rozpoczecia leczenia moje cykle byly jak w zegarku - 27 dni, nawet o stalej porze dnia. W tym cyklu zapomnialam wziac tabletki 2 dni z rzedu. Czy mozliwe jest, ze moj okres spoznia sie wlasnie przez to, czy czas zrobic test ciazowy? Dodam, ze mam bole miesiaczkowe w dole brzucha i chyba mnie troszke mdli (ale moz

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to możliwe, do tego dochodzi stres, może jakaś infekcja? Ale ciąży także nie moża wykluczyć.
Pozdrawiam