Stosowanie jęczmienia przy odchudzaniu

Czy liscie mlodego jeczmienia a trawa jeczmienna dzialaja tak samo?wyczytalam,ze tylko liscie maja dzialanie odchudzajace a trawa nie.jak to jest w rzeczywistosci?

Niestety bardzo mało jest badań doyczących właściwości młodego jęczmienia i trawy jęczmiennej na organizm człowieka. Ponieważ są one dobrym źródłem chlorofilu przypisuje im się raczej działanie detoksyfikacyjne, natomiast wpływ na regulację masy ciała nie został dotychczas określony. Proszę zatem nie wierzyć w cudowną moc jęczmienia i oprzeć walkę z nadmiarowymi kilogramami na zwiększonej aktywności fizycznej i prawidłowej diecie opartej o wartościowe produkty spożywcze. Ma Pani zdecydowanie większe szanse na sukces. Życzę powodzenia.