Stosowanie kremów z zawartością alg przy Hashimoto

witam, Czy przy hashimoto można używać kremów, które zawierają w składzie algi? dziękuję

Dzień dobry,

Algi są bogate w jod, którego nadmiar w chorobie Hashimoto może wiązać się ze wzrostem poziomu przeciwciał i zaostrzeniem choroby. Co prawda nie znam dokładnie składu Pani kremu, ani ilości jaką Pani na co dzień stosuje, ale zalecałbym ostrożność i skonsultowanie z prowadzącym Panią endokrynologiem, który Panią zna i ma Pani wyniki badań. Proszę na wizytę zabrać opakowanie kremu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Dzień dobry,

Dużo zależy od składu kremu, najlepiej będzie wziąć zakupiony przez Panią produkt na najbliższą konsultację u endokrynologa prowadzącego.

Pozdrawiam