Stosowanie Larivon a przyjmowanie Pramoloan na noc

Witam. Rok temu leczyłem się na depresje larivonem i parogen. Tabletki odstawiłem . Teraz miałem duży stres i brałem dwa tygodnie larivon po pół tabletki. Teraz odstawiam i biorę pół tabletki co drugi dzień . Czy mogę do tego brać na noc lek uspakajajacy Pramolan ? Lekarz rodzinny mi go przypisał a ja z tego wszystkiego zapomniałem mu powiedzieć o larivonie .Dodam ze poszedłem do lekarza nie dla tego ze się denerwowałem ,no może troszkę .Ale dla tego ze miałem jak on to określił nerwo bóle .

Oprócz leków zachęcam do podjęcia psychoterapii, szczególnie, jeśli trudności nawracają pod wpływem stresu. Psychoterapeuta pomoże Panu zrozumieć podłoże zaburzeń i lepiej radzić sob ie z emocjami, a tym samym zapobiegać nawrotom.

Witam,

w leczeniu depresji zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. To samo dotyczy życia w stresie, może spróbować Pan opanować sytuację bez używania leków, a korzystając z psychoterapii. Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.
Doraźne branie Levironu nie ma sensu, gdyż jego działanie może w pełni rozwinąć się nawet po 4 tygodniach stosowania. Jest to lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, więc nie należy go spożywać samodzielnie, lecz pod ścisłą kontrolą lekarza. Również schodzenie z tego leku powinno być kontrolowane, gdyż mogą pojawić się objawy odstawienne. Lek Pramolan ma podobne działanie do Levironu, więc spożywanie ich obu jest najprawdopodobniej niewskazane, chyba że lekarz z jakiegoś powodu powie Panu inaczej. Proszę na przyszłość pamiętać, że należy informować lekarzy o wszystkich spożywanych przez siebie lekach, gdyż mogą one wchodzić w interakcje i wpłynąć negatywnie na Pana zdrowie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html