Stosowanie leków i wskazania do diety przez diabetologa

Lekarz diabetolog zlecił mi stosownie diety 1700 k.waże 61 kg i jestem szczupła oprócz brzucha który już trochę się zmniejszył. Leki które przyjmuję to dwa razy dziennie siofor 500, i na noc metformax 500 . Pierwszą dawkę leku przyjmuję o godz.8-9 rano drugi około 17-18 a met przyjmuję 21-22 czy to prawidłowo ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowość przyjmowania leków można ocenić na podstawie pomiarów poziomu glikemii. Jeśli są one prawidłowe to nie ma powodu aby modyfikować terapię. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Siofor i Metformax to dokładnie te same substancje czynne czyli metformina. Podejrzewam, że na noc przyjmujej Pani tzw. Metformax SR. Nie mając możliwości zebrania wywiadu i zbadania Pani nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie.