Stosowanie leków po usunięciu pęcherzyka żółciowego

7 listopada miałem usunięty woreczek żółciowy laparoskopem. Wcześniej brałem warfin w systemie 3, 3 i 4,5.Od 1.11 włączyłem warfin i brałem clexane 60 mg, 5 i 6.11 40mg.Ponownie clexane 7 wieczorem do dziś (9.11). Do kiedy muszę brać clexane oraz jaką dawkę warfinu i od kiedy muszę włączyć, abu uzyskać zalecany INR 2,5. Antoni W.

Aby uniknąć powikłań zatorowo-zakrzepowych powinien Pan brać Clexane do momentu osiągnięcia terapeutycznego INR (czyli przez pewien czas połykać i Warfin, i robić sobie zastrzyki). Najlepiej, aby z pytaniem o dawkowanie leków zwrócił się Pan do swojego lekarza rodzinnego. Proszę "na własną rękę" nie modyfikować dawek wspomnianych leków.