Stosowanie leków przy problemach żołądkowych

Od kilku lat zmagam się z kłopotami z żołądkiem i przyjmuję m.in. Ortanol. Dostałem od gastrologa skierowanie na gastroskopię z poleceniem, by na 2 tyg przed badaniem odstawić go. Jednocześnie na recepcie zapisano mi Famogast, który też powstrzymuje wytwarzanie kwasów. Czy mam go przyjmować zamiast Ortanolu, czy przed badaniem nie brać ani tego ani tego?

Niestety nie bardzo wiadomo dlaczego kierujący Pana na badanie gastroenterolog tak ustalił. Właściwie oba leki niewiele się różnią jeśli chodzi o wpływ na żółądek.