Stosowanie maści na podskórny pryszcz

Witam W zeszłym tygodniu zaczął mi wychodzić ogromny podskórny pryszcz w okolicach w internecie przeczytałam, że najlepiej potraktować go maścią ichtiolową miał wchłonąć) więc dwie noce z rzędu pod plasterek nałożyłam tę maść i zrobiło mi się coś takiego...skóra w tym miejscu jest przesuszona i zaczerwieniona, stosowałam później trybiotyk i hydrocortisonum nic nie pomogło dzisiaj znalazłam w domowej apteczce Flucinar N i mam wrażenie, że troszkę się rozjaśnia od środka, co to może być?

Szanowna Pani, prawdopodobnie zmiana, która Pani opisuje to ropien podskórny , lub czyrak. Prosze zgłosić sie do lekarza. Czasem taka zmiana wymaga nacięcie chirurgicznego. Nie wolno z konsultacja czekać.
Ewa Rybicka