Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej po czyszczeniu zębów

Witam, stosuje pastę Sensodyne Pro Szkliwo zieloną, i moje pytanie brzmi czy po każdym szczotkowaniu mogę użyć od razu płynu Colgate Plax ? i czy po wypluciu płynu mogę jescze wodą wypłukać troszke? bo ten smak płynu taki śliski

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Zęby myjemy dwa razy dziennie, rano i wieczorem, po myciu oczywiście można płukać płynem, dodatkowo w ciągu dnia też możemy płukać nawet wiele razy ale już bez szczotkowania - po płukaniu płynem nie należy już płukać wodą, jeśli dotychczas stosowany płyn pozostawia niemiłe odczucia może warto go poprostu zmienić
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po każdym szczotkowaniu powinien Pan wypłukać usta płynem ( bez użycia wody ). Dobrze by było również nitkować przestrzenie międzyzębowe lub używać irygatora. Jeśli płyn pozostawia nieprzyjemny posmak, proszę go wymienić na inny.