Stosowanie przez dziecko niezrozumiałych zwrotów

Jestem babcią 2,5 letniego Antosia. Chłopczyk mało mówi językiem zrozumiałym dla rodziny. Posługuje się słowami niezrozumiałymi. Często z niewiadomego powodu wpada w złość, płacz, krzyk, pisk, ma mocno napięte mięśni rączek i nóg. Ten stan trwa czasami nawet pół godziny. Jesteśmy bezradni wobec tego dziecka. Jak mu pomóc i czy jest już właściwy czas aby skonsultować się ze specjalistą? Jeżeli tak , to gdzie? Teresa

Proszę zgłosic się do logopedy dziecięcego i ewntualnie pscychologa dziecięcego być może dobrze żeby dziecko obejrzał laryngolog ddziecięcy

Witam. W tym, co Pani opisuje jest wiele niepokojących sygnałów (mało zrozumiały język, półgodzinne ataki złości i płaczu, napinanie mięśni rak i nóg). Nie zwlekając powinniście się Państwo skonsultować z psychologiem dziecięcym, logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci (logopedą wczesnej interwencji) oraz neurologiem dziecięcym (aby wykluczyć medyczne podłoże nieprawidłowego funkcjonowania dziecka). Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein