Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 4 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Seronilu na depresję a ciąża

Witam, Jestem w 4miesiącu ciąży. W czerwcu przerwała zażywanie seronilu w dawce 10 mg. Ciąża mnie nie cieszy. Zawsze chciałam mieć dziecko.. Nie mogłam się doczekać bycia mama. Teraz wszystko mnie przeraża. Mąż ma pretensje ze nie mam ochoty na sens, że mniej robie w domu, jak gdzieś idziemy i jest kobietą która stale gotuje i dogadza to robi ciągle przytyki ze ja nie. Wszyscy coś chcą czegoś oczekują. Kończę studia,straciłam prace stresuje się a wszyscy maja o to pretensje. Depresja wraca?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Witam. Ciaza to czas kiedy na skutek burzy chormonow nastrój jest bardzo labilny , moze sie zdarzyć, ze depresyjne myśli bedą u Pani górowały. Dlatego powinna być Pani pod opieka psychiatry, oraz zachęcam Pania do podjęcia psychoterapi, jest to bardzo dobry czas na taki krok. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Witam,
Tak,może wrócić,albo zagrozić ciąży.Bardzo namawiam na podjęcie kontaktu z życzliwym terapeutą/np.w poradni zdrowia psychicznego,lub poprzez skierowanie od lekarza prowadzącego,któremu proszę o tym powiedzieć i o to skierowanie poprosić/ Psycholog lub psychoterapeuta pomoże Pani powrócić do równowagi i zdystansować się od środowiska.Na pewno w odpowiednim czasie zaprosi do siebie także męża.Pani musi mieć w tej sytuacji bezwzględny komfort psychiczny i poczucie troski w rodzinie.
Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy