Stosowanie sterydów przy zwiększeniu masy ciała

Dobry wieczór... Chciała bym się zapytać czy sięgnięcie po steroidy czy sterydy na mięśnie czy zwiększenie masy ciała to jest zdrowe? I czy można je przyjmować../? A czy skora która jest nie ożywiona może mieć jakąś barwę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Stanowczo odradzam przyjmowanie sterydów. Zachęcam do stosowania prawidłowo zrównoważonej diety. Na efekt trzeba będzie poczekać, ale będzie to zdrowe budownie masy "prawdziwych" mięśni. Poza tym kobieta powinna mieć pewną ilośc tkanki tłuszczowej, po to aby w przyszłości mogła urodzić dziecko. Sterydy mogą zaburzyć jej zdolność rozrodczą i sprzyjać osteoporozie.

 Lek. Tomasz Budlewski

Witam,

lepiej nie przyjmować na własną rękę sterydów, nie jest to zdrowe, żadna sztuczna ingerencja w nasze ciało, nie wychodzi na zdrowie, skutki bywają nieprzyjemne brania sterydów.

Pozdrawiam