Stosowanie tabletek Acai Berry na odchudzanie

Witam. Mam 22 lata i sporą nadwagę. Słyszałem, że tabletki Acai Berry 900 są bardzo dobre, pomagają szybko schudnąć. Chciałbym wiedzieć jakie skutki uboczne są podczas ich stosowania oraz czy jest to bezpieczne dla zdrowia?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jagody acai nie są niebezpieczne dla zdrowia, zawierają sporo witamin i antyoksydantów. O ile nie przedawkuje Pan preparatu i będzie zażywał zgodnie z ulotkę nie będzie żadnych powikłań zdrowotnych, ale osobiście nie słyszałam jeszcze aby ten preparat w sposób znaczący obniżał masę ciała.

Witam,
Każde odchudzanie powinno się odbywać pod okiem dietetyka. Nieprawidłowy sposób odchudzania (nagły - np. głodówki lub wykluczający niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki pokarmowe) może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zalecam wizytę konsultacyjno-edukacyjną.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka