Zaburzenia snu i mioklonie a stosowanie suplementu diety Acai Berry

Witam, Około miesiąc temu zakupiłam suplement diety Acai berry 900.... Od ponad tygodnia mam poważne problemy ze snem, nie mogę w ogóle zasnąć do tego towarzyszą mi drobne mioklonie... jestem przerażona :(( Czy istnieje niebezpieczeństwo zaniczyszczenia takiego suplementu jakimiś szkodzącymi zdrowiu substancjami chemicznymi, albo groźnymi prionami (składnikiem kapsułek jest żelatyna, nie wiem tylko czy wołowa)? panicznie boje się chorób prionowych :(((

Witam,
Nie pisze Pani jak wygląda Pani odżywianie oprócz przyjmowania preparatu. Nie wiem, czy dostarcza Pani organizmowi odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych, czy przyjmuje Pani płyny. Te informacje są bardzo istotne w przypadku opisywanych dolegliwości. Proszę pamiętać, że nie ma żadnych cudownych tabletek na odchudzanie tylko zdrowa, zbilansowana dieta. Zalecam udanie się do dobrego dietetyka, który ustali Pani indywidualny plan żywieniowy, dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego przy uwzględnieniu wieku i aktywności fizycznej, który pozwoli zdrowo zgubić zbędne kilogramy bez efektu jojo. A tymczasem proszę spróbować odstawić preparat, jeśli zaburzenia snu nie miną proszę udać się do lekarza.

Zalecam odstawienie suplementu. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać proszę skonstruować stan z lekarzem. W przedmiocie diety zalecam kontakt z dietetykiem - to tańsze, skuteczniejsze i zdrowsze rozwiązanie.

Witam,
Zachęcam do skorzystania z wizyty u dietetyka. Jeżeli, faktycznie stosuje Pani urozmaiconą i prawidłowo zbilansowaną dietę, a przy tym występują powyższe objawy. Zalecam odstawienie suplementu. Każdy organizm powinien być traktowany indywidualnie, ogólnie dostępne suplementy nie dla każdego człowieka będą odpowiednie.
Pozdrawiam