Stosowanie witaminy D przez 22-latka

Dzień dobry, zamierzam suplementować się witaminą D3 z powodu bardzo niskiego jej poziomu w moim organizmie. Producent poleca stosowanie witaminy D3 formie rozpuszczalnej pod jezykiem. Czy stosowanie jej w takiej formie sprzyja przyswajalnosci, biorąc pod uwagę, że jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach? Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam.

Wit D może być podawana w różnych formach w zależności od "konstrukcji leku", co przekłada się właśnie na przyswajalność. Należy przyjmować tak jak zaleca producent.