Stosowanie żelu Elmex u 7-latki

Czy można stosować żel elmex u 7 latki na noc raz w tygodniu przez 5 tygodni? Cora na przebarwienia na stałych zabkach. Zalecił dentysta, a higienistka szkolna mówi że to za duza dawka fluoru i przerwać leczenie .... Co zrobić?

Aleksander Ropielewski

Ciężko mi powiedzieć, ponieważ żel elmex junior można stosować zgodnie z zaleceniami stomatologa. By może problem polega na stosowaniu żelu dla dorosłych, który zawiera więcej fluoru i to wzbudziło obawy higienistki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski