Strach przed badaniem ginekologicznym

Mam pytanie zawsze jak jestem badana przez ginekologa zawsze się boję badania i mnie bardzo boli przy badaniu? Czy zgłaszać to lekarzowi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, obawę przed bolesnym badaniem należy zgłosić lekarzowi. Warto też pomyśleć o wizycie u innego ginekologa. Każdy lekarz ma wypracowaną przez siebie metodę badania, jedni są delikatniejsi, inni mniej. Może się okazać, że badanie przez innego lekarza nie będzie Pani sprawiało bólu.