Strach przed samotnością i chęć pomocy rodzicom

Przeraza mnie samotnosc, a jednoczesnie dobrze mi w niej. Chcialabym tylko zeby moja mama dlugo zyla, biedna kobieta, moj tato tez, nikomu z ich dzieci nie wyszlo, sa sami, biedni, a wychowali wszystkie dzieci, nigdy nie pili. A ja ich tak mecze dzwoniac I sie uzalajac, bo czuje sie bezradna. Moja mama ma 20 zl raz na miesiac dla siebie, a tak robi wszystko w domu, ona jest chora, ma zylaki, palce u rak zaczyna nie czuc, jakas sinica, jak ja sie nia zaopiekuje?

Obawa o zdrowie i życie rodziców jest całkowicie naturalną i ludzką obawą. Jeśli jednak przeszkadza nam ona cieszyć się dniem dzisiejszym i spędzać czas z naszymi bliskimi bez lęku, może warto pomyśleć o udaniu się do specjalisty. W Poradni Zdrowia Psychicznego może uzyskać Pani pomoc z poradzeniu sobie ze swoimi lękami przed samotnością oraz obawą przed poradzeniem sobie z opieką nad rodzicami. Pozdrawiam!

Jeżeli myśli Pani o tym, żeby w przyszłości zaopiekować się schorowaną mamą, warto najpierw pomyśleć o siebie i o tym, jak pomóc sobie. W ten sposób zajmując się sobą, będzie Pani w stanie bardziej pomóc innym, bliskim Pani ludziom. Pisze Pani o swojej bezradności, potrzebie porozmawiania, pewnie też bycia wysłuchaną. Jeżeli nie chce Pani "zmęczać" rodziców, a jednocześnie chce Pani poszukać pomocy, rozwiązań i wyjścia z różnych sytuacji
warto pomyśleć o wizycie u psychologa/ psychoterapeuty bądź poszukać w okolicy Pani zamieszkania grupy wsparcia, która będzie dla Pani odpowiednia. Rozważając grupę wsparcia, warto, żeby odpowiedziała Pani siebie na pytanie, czy chce Pani spróbować wyjść z samotności, o której Pani wspomina.