Jak radzić sobie z chorobą nowotworową bliskiej osoby?

Witam, moja mama ma raka jelita zlosliwego, nie operacyjnego, teraz ma zalozony cewnik nefrostomijny, chodzi o to, ze nie daje sobie rady psychicnie z tym wszystkim, kiedy ja widze jak ona cierpi, codziennie odwiedzam moja mame w domu, gdyz mieszkamy osobno, ciagle mowie o mamie mezowi, mam wrazenie, ze moj maz zamiast mi pomagac odsunal sie odemnie, caly czas mysle jak to bedzie jutro, pojutrze, kiedy nadejdzie ten dzien kiedy mamie sie pogorszy, nie wyobrazam sobie zycia bez mamy.

Witam, choroba bliskiej osoby zawsze jest bardzo trudnym przeżyciem, uruchamia tez rożne własne lęki i emocje z którymi niełatwo sobie radzić. Jednak to co Pani moze zrobic w tym momencie to zaopiekować sie sobą, swoimi obawami, lękiem przed postępująca choroba, strata matki, oraz samotnością. Zachęcam do podjecia psychoterapii, uzyska Pani wsparcie i pomoc W poradzeniu sobie z ta trudna sytuacja. Pozdrawiam

Witam,
Znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Uczestnictwo w chorobie bliskiej osoby jest dużym obciążeniem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Często staje się tematem wiodącym i wymaga reorganizacji dotychczasowego życia.
Ciężko jest się z tym zmagać samemu. Bardzo ważna jest wsparcie życzliwych osób, rozmowy, motywacja. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy specjalisty. Szczera rozmowa pozwoli złapać oddech i nabrać dystansu do doświadczanej rzeczywistości.
Katarzyna Batugowska