Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z chorobą nowotworową bliskiej osoby?

Witam, moja mama ma raka jelita zlosliwego, nie operacyjnego, teraz ma zalozony cewnik nefrostomijny, chodzi o to, ze nie daje sobie rady psychicnie z tym wszystkim, kiedy ja widze jak ona cierpi, codziennie odwiedzam moja mame w domu, gdyz mieszkamy osobno, ciagle mowie o mamie mezowi, mam wrazenie, ze moj maz zamiast mi pomagac odsunal sie odemnie, caly czas mysle jak to bedzie jutro, pojutrze, kiedy nadejdzie ten dzien kiedy mamie sie pogorszy, nie wyobrazam sobie zycia bez mamy.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Atrakcyjność u mężczyzn

Już nie tylko kobiety walczą o komplementy, chcą by doceniano ich wygląd i oglądano się za nimi na ulicy. Coraz więcej takich cech można odnaleźć wśród mężczyzn. Dr Aleksandra Borkowska opowiada o współczesnym zjawisku ? atrakcyjnego mężczyzny.

Witam, choroba bliskiej osoby zawsze jest bardzo trudnym przeżyciem, uruchamia tez rożne własne lęki i emocje z którymi niełatwo sobie radzić. Jednak to co Pani moze zrobic w tym momencie to zaopiekować sie sobą, swoimi obawami, lękiem przed postępująca choroba, strata matki, oraz samotnością. Zachęcam do podjecia psychoterapii, uzyska Pani wsparcie i pomoc W poradzeniu sobie z ta trudna sytuacja. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Witam,
Znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Uczestnictwo w chorobie bliskiej osoby jest dużym obciążeniem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Często staje się tematem wiodącym i wymaga reorganizacji dotychczasowego życia.
Ciężko jest się z tym zmagać samemu. Bardzo ważna jest wsparcie życzliwych osób, rozmowy, motywacja. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy specjalisty. Szczera rozmowa pozwoli złapać oddech i nabrać dystansu do doświadczanej rzeczywistości.
Katarzyna Batugowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy