Szanowna Pani, to o czym Pani mówi, to agorafobia z napadami paniki a nie nerwica. Boi się Pani, że straci kontrolę nad reakcjami własnego ciała i zemdleje. Kiedy Pani się boi, to serce zaczyna szybko uderzać, bywają napady gorąca, ma Pani przyspieszony oddech i wrażenie duszenia się, co może doprowadzić do zawrotów głowy, niekiedy omdlenia. Niezwykle skuteczną metodą w leczeniu tego typu zaburzeń są metody pracy z ciałem, psychosomatoterapia. Pani wzorzec oddechowy może być zaburzony, jeśli oddycha Pani głównie piersiowo (a nie przeponowo), pani oddech jest bardzo płytki, niewydajny. Zaczyna Pani oddychać coraz szybciej, bo się Pani dusi. Wtedy dochodzi jednak do hiperwentylacji, stąd wrażenie mrowienia, zawrotów głowy, osłabienia, no i coraz większy lęk, że coś się złego stanie. Zachęcam Panią do skorzystania z porady u psychoterapeuty, który korzysta z metod Pracy z ciałem. Już po krótkim czasie treningu oddechowego, pacjenci odczuwają sporą poprawę. Kiedy człowiek jest wiecznie spięty coraz gorzej oddycha i zaczyna się coraz bardziej dusić, co nakręca tylko spiralę lęku. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia,
Kamil Tarnawski
Witam serdecznie,
jest to ważny temat, który wnikliwie powinna Pani omówić (nawet jeśli po raz kolejny i kolejny) bezpośrednio ze swoim terapeutą.
Odnoszę wrażenie, że nie do końca ufa Pani swojemu terapecie.
Jeśli tak jest, a odpowiedź zna tylko Pani, jest to bardzo trudny moment, dla Państwa relacji i dalszego procesu terapeutycznego.
Takie trudności, jak najbardziej są tematem ważnym i często uczestniczącym leczeniu terapeutycznemu. Wartościowe byłoby omówić to wprost z terapeutą.
Proszę się nie martwić o jego reakcję. Terapeuta jest dla Pani, jeśli coś dzieje się nie tak w procesie terapeutycznym, jest to jedna z ważniejszych kwestii do omówienia, aby dalsza pomoc była możliwa.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
-------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl
Prosze zgłosić się do Psychiatry, może przydatne okaże się leczenie farmakologiczne
Czy miałą Pani kiedyś omdlenie ??? czy drgawki ???
Regularne posiłki i płyny, aktywny tryb życia
Pozdrawiam
Witam, warto zaufać terapeucie, rzeczywiście omdlenie występuje wtedy, kiedy w mózgu spada ciśnienie krwi, natomiast w sytuacji stresowej ciśnienie krwi wzrasta z powodu wzrostu adrenaliny więc jest bardzo małe prawdopodobieństwo omdlenia. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Lot samolotem u osoby z nerwicą lękową – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Nerwica lękowa i ucisk w przełyku – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Nerwica lękowa, strach przed wyjściem z domu i omdlenia – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Duszności i zaburzenia oddychania przy nerwicy lękowej – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Kołatanie serca a ryzyko nerwicy – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Częste omdlenia u 20-latki – odpowiada Mgr Kamil Tarnawski
- Nerwica a pobudzenie – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Nerwica lękowa i lęk przed omdleniem – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Sposoby na zmniejszenie lęku przy atakach paniki – odpowiada Mgr Kamil Tarnawski
- Strach przed omdleniem – odpowiada Mgr Ewa Czernik