Strach przed pójściem spać a porażenie prądem

Witam Trzy miesiace temu zostałem porażony pradem tak naprawdę to nie jestem do końca pewien czy zostałem, lecz wtedy po czułem się źle jakbym miał stracić przytomność pojechałem do szpitala zrobili mi badania i nic nie wykryto. Tydzień później jak byłem już w domu boję się położyć spać, bo mam strach że już nie wstanę. Przez te 3 miesiące mam to co parę dni do tego dochodzi jescze uczucie jakbym przestał na moment oddychać, to ten objaw pojawia się chwili jak zacznę już powoli zasypiac. Nie mam pojęcia co się dzieje, czy to jest tylko takie uczucie czy może mi się coś stało? Lub przejdzie z czasem. Proszę o pomoc

Dzień dobry,
Wydarzenie z rzekomym porażeniem stanowiło dla Pana przykre wręcz traumatyczne przeżycie. Z dużym prawdopodobieństwem Pana psychika potrzebowała wówczas odreagowania tych emocji i najwidoczniej nie przeżył Pan i nie przepracował tej sytuacji do końca. W tej chwili ma Pan objawy przypominające nerwicę lękową i najprawdopodobniej albo Pan odreagowuje tak jak pisałam wcześniej albo stresująca sytuacja stanowiła wyzwalacz objawów. Podejrzewam, że ma Pan predyspozycje do zaburzeń lękowych i taka trauma wyzwoliła objawy, które i tak najprawdopodobniej miałyby miejsce albo objawy świadczą o nieporadzeniu sobie z tą sytuacją. Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą i rozpoczęcie pracy nad pozbyciem się objawów oraz zamknięcie tego rozdziału. Mam nadzieję, że krótkoterminowe wsparcie wystarczy by objawy ustąpiły i tego też Panu życzę. Z pewnością doprecyzowanie aktualnych problemów wymagałoby obszerniejszej rozmowy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/