Strach przed zaśnięciem

Cześć mam 18 lat i od pewnego czasu mam prawdopodobnie nerwice tylko objawy sa takie ze mam boje sie usnac ze sie nie obudze np odrywanie sie duszy od ciala takie uczucie dosc dziwne wiem.Od jakiegos momentu w moim zyciu wszystko stalo sie inne myslalem ze to rak mialem robione badania tomografie wszystko doslownie nic nie wyszlo zdrowy jak kon jestem a slaby strasznie przepisana mi MIANSEC i Cinnariuzinum ale czuje sie jakbym wpadl do bagna doslownie omdlenia zawroty glowy czuje sie strasznie

Witam,

prezentowane przez Pana problemy są dość poważne. Radziłabym niezwłocznie skontaktować się z lekarzem psychiatrą w celu dokładnej diagnozy i być może odpowiedniego doboru leków.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam,

widzę, że rozpoczął Pan już diagnostykę i poszukiwanie przyczyn złego samopoczucia. Rozumiem, że do tej pory odbył Pan spotkania z lekarzem rodzinnym i neurologiem (leki). Jeśli decyduje się Pan na leczenie farmakologiczne, to zazwyczaj leki są dobierane kilkakrotnie, w zależności od samopoczucia po nich, także można prosić o zmianę przy kolejnych konsultacjach, natomiast skutki uboczne bywają różne i czasem po prostu są, mijają po jakimś czasie, chociaż też nie zawsze.
Jeśli chodzi o objawy, potrzebne jest zdecydowanie więcej informacji, aby stawiać hipotezy diagnostyczne, tym bardziej, że jest Pan młodą osobą. Zawroty głowy, lęki, mogą być objawami wielu zaburzeń, czasem stresu, czasem związane są po prostu z dojrzewaniem. W przypadku diagnozy depresji lub nerwicy, oprócz leczenia farmakologicznego można skorzystać również z psychoterapii. Proszę się nie poddawać w poszukiwaniu odpowiedzi.

jkj

Witam
Sugerowałabym Panu skorzystanie z psychoterapii. Psychoterapia jest najlepszym sposobem leczenia zaburzeń lękowych: pozwala na dotarcie do przyczyn, pozwala zrozumieć mechanizm lęku, uczy radzenia sobie z lękiem, umożliwia uwolnienie się od lęku i powrót do normalnego życia.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Mogą to być objawy psychosomatyczne, związane z przeżyciami związanymi z zagrożeniem życia. Dlatego warto by było udać sie do psychologa lub psychoterapię. Być może nie tylko do neurologa, ale tez psychiatry.

Żeby skutecznie radzić, trzeba wnikliwie rozpoznać przyczynę stanu rzeczy. Przepraszam, ale drogą internetową wiele nie pomogę. Stan który Pan opisuje jest poważny i wymaga rzetelnej diagnostyki. Zalecam w trybie pilnym konsultację psychologiczną lub psychiatryczną.