Straszne wyobrażenia i koszmary nocne u 19-latki

Co mi jest czy to jet jakaś choroba? Mam 19 lat od czasu do czasu zazwyczaj w nocy w głowie układają mi się wyobrażenia że coś mi się może stać tak jak że np. może mnie ktoś porwać i zakopać żywcem strasznie się wtedy tego boję i zaczynam płakać tra to jakąś godzinę może trochę dłużej po czym samoczynnie się uspokajam i uświadamiam że jestem bezpieczna w domu wśród bliskich dodatkowo do tego raz na parę miesięcy mam straszne koszmary po których nie raz budzę się z płaczem czy to jest choroba?

Dr Zuzanna BroĹźek

Powinna się Pani koniecznie skonsultować z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Wyobrażenia to coś co powstaje w naszej głowie i nie powinny przejmować kontroli nad naszymi emocjami aż w takim stopniu. Jeśli ma Pani problemy z ich kontrolowaniem być może potrzebuje farmakoterapii lub psychoterapii. Niekoniecznie musi to oznaczać chorobę czy zaburzenie, ale to może wykluczyć lekarz psychiatra lub psychoterapeuta po spotkaniu osobistym i pogłębionym wywiadzie diagnostycznym.

Witam, do określenia dokładnie tego problemu jest psychoanalityk. Sny wiążą się z naszą świadomością i to co przeżywamy w ciągu dnia, następnie jest odzwierciedlane w nocy. Sen przeważnie jest odpowiedzią na emocje jakie doznaje Pani w życiu codziennym.

Pozdrawiam i zapraszam na moją witrynę (do subskrypcji bloga) http://psychopedagog.eu