Streptococcus agalactiae przy cukrzycy ciążowej

Witam. W 24 tyg. ciąży wykryto u mnie cukrzycę ciążową i dodatkowo Streptococcus agalactiae. Wiem, że dziecko może podczas porodu zostać zakażone i poważnie zachorować. Czytałam, że antybiotyk jest podawany dopiero w fazie okołoporodowej. Boję się, czy zdążą mi podać leki w porę, co jeśli wcześniej odejdą mi wody. Czy leczenia nie można zacząć wcześniej? Czy np. cesarskie cięcie zmniejsza ryzyko zakażenia? A jeśli tak, to czy przez tą cukrzycę ciążowa i paciorkowce mogę prosić o wykonanie CC.

Witam,

Tak istotne decyzje podjemuje lekarz prowadzący w porozumieniu z Panią. Jeżeli ma Pani wątpliwości zawsze można udać się do innego lekarza w celu konsultacji.