Stres, jąkanie i potliwość rąk

witam chialam sie zapytac ostatnio zauwazylam u siebie ze czesto sie stresuje praktycznie wszedzie gdziekolwiek jestem z kimkolwiek rozmawiam nawet w domu zauwazylam tez ze mam nieskladne mowienie jąkam się niemoge jakiegos słowa wypowiedziec przez to tez rece mi sie caly czas pąca czy mozna cos na to poradzic?

Witam

Problem z utrzymaniem płynności wypowiedzi może pojawić się w każdym momencie życia. Może mieć podłoże psychologiczne albo neurologiczne.
Czy zacinanie pojawiło się ponieważ coś szczególnego wydarzyło się w Pani życiu?
Warto zwrócić się po pomoc do specjalisty neurologopedy, który rozpozna przyczynę problemu.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Podobne objawy moga mieć tło emocjonalne związane ze stresem, przemęczeniem, obawą przed oceną społeczną. Warto przyjrzeć się swojemu funkcjonowaniu, wartościom, realizowanym zyciowym celom, potrzebom i oczekiwaniom. Byc moze w Pani zyciu potrzebna jest zmiana?
W razie potrzeby warto także spotkac sie z psychologiem i omówić pojawiające sie objawy. SPecjalisdta zdiagnzuje i w razie potrzeby zachęci do leczenia czy dalszej diagnostyki.