Stres przed zbliżeniem z partnerką

Witam, mam 31 lat i mieszkam w Wałbrzychu. Od momentu inicjacji seksualnej parę lat temu odczuwam stres/lęk przed zbliżeniem z partnerką, przez co członek opada zaraz przed zbliżeniem - boję się właśnie tego i to się dzieje. Z czasem (po przyzwyczajeniu do partnerki?) problem maleje, ale czasem nadal się pojawia i z kolei wtedy mam problemy z przedwczesnym wytryskiem. Od dawna często masturbuję się i oglądam pornografię, współżycie z partnerką raczej nieregularne. Jak mogę sobie pomóc ?

Dzień dobry!

Zarówno nieregularne, rzadkie współżycie; negatywne emocje i wspomnienia związane z początkami życia seksualnego, a także podatność na stres i lęk, napięcie emocjonalne podczas zbliżeń, mogą sprzyjać zaburzeniom seksualnym.
W mojej opinii, najwłaściwszą drogą jest podjęcie psychoterapii (psycholog/ psychoterapeuta, który jednocześnie jest seksuologiem) i praca nad Pana emocjami, uczuciami, myślami, poglądami i zachowaniami związanymi z seksualnością. Z czasem można rozważyć również farmakologiczne wsparcie (lekarz seksuolog) - leki stosowane w leczeniu wytrysku przedwczesnego oraz do podtrzymania erekcji.

Pozdrawiam!