Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stres z powodu zmiany pracy

Witam.W moim życiu po swiętach Wielkanocnych w 2015 r zaszło wiele zmian.W związku z otrzymaniem propozycji otworzenie spółki rzuciłem dobra prace.Po jakimś czasie zauważyłem ze wspólnik nie jest do końca uczciwy wobec mnie.Pracuje jednak dużo cały czas myśląc i zadręczając się ze rzuciłem prace.Mam bezzene noce lub śpię dużo,schudłem ,brak mi stabilizacji.Mam Żonę i cudownego synka jednak nie mam tej radości życia co kiedyś .Cały czas stres ,czasami rano wymioty żółcią ból brzucha brak apetytu.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Sytuacja, w jakiej się pan znalazł jest stresującym doświadczeniem życiowym. Zmiana pracy, utrata dotychczasowej stabilizacji, nieuczciwość wspólnika, nieustanne zamartwianie się. Ciągłe doświadczanie silnego stresu niesie ze sobą ryzyko depresji. Sporo symptomów, o których Pan pisze mogą być jej objawem. Zadręczanie się myślami, bezsenność, spadek wagi, brak apetytu, utrata radości życia, objawy somatyczne, są niepokojącymi sygnałami. Zastanawiam się na ile ma Pan wsparcie społeczne: od osób Panu bliskich, znajomych, przyjaciół. Pisze Pan, że ma Pan żonę, ale nie wspomina Pan czy oboje rozmawiacie o zaistniałej trudnej sytuacji.
Proszę poszukać wsparcia i skonsultować się ze specjalistą: psychologiem bądź psychoterapeutą. Proszę sobie jak najszybciej pomóc, ze względu na siebie, jak i swoją rodzinę, o której Pan pisze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

0

Dzień dobry!

Proszę osobiście zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy