Płaczliwość, bezsenność i stres z powodu pracy

od jakiegos czasu czesto placze stresuje sie nie moge w nocy spac pracuje z osobami starszymi nawet w czasie pracy placze nie chce ale same mi lzy leca stres mnie zjada poprostu moze odpracy nie wiem z dniana dzine pracowawca moiw gdzie mam isc pod jaki adres do osoby starszej moze to mnie wykancza bo nigdy nie wiem gdzie ide i jak sie tam dostane i wroce pracuje w uk maz pracuje na popoludnia boje sie zostawac w domu z dnia na dzine strach sie pogarsza.

Witam,
Konieczna jest wizyta u psychologa. Pomoże Pani ocenić, czy ta praca jest dla Pani z jakiegoś powodu nie do zniesienia czy coś się z Panią dzieje, co trzeba leczyć.
Niewiele Pani pisze, ale rozumiem, że czuje się Pani bardzo niepewna i zagubiona w nowej sytuacji. Myślę, że jeśli ten sposób pracy tak na Panią działa, może udałoby się ustalić z pracodawcą żeby wcześniej mogła Pani zaplanować sobie tydzień czy dzień pracy.
Jeśli się nie uda, proszę szukać innego zajęcia. Być może coś jeszcze w tej pracy panią stresuje, o czym Pani nie pisze.
Proszę jednak udać się do specjalisty, bo niezależnie od stresu związanego z pracą potrzebuje Pani pomocy, stany lękowe mogą się nasilać.
Życzę zdrowia.

Witam, bardzo ważne jest, aby spróbowała sobie Pani odpowiedzieć sobie na pytanie, co na ten moment może powodować Pani stres. Pracuje Pani z osobami starszymi borykającymi się z różnymi chorobami, ich nastrój może być zmienny, w swojej samotności mogą być kapryśni, złośliwi, smutni itp. a to nie ułatwia pracy. Psychoterapeuci, aby radzić sobie z zmiennością nastrojów i bólem osób z którymi pracują, korzystają ze wsparcia superwizyjnego. W innych branżach pomocowych nie ma takiego wsparcia.
W prowadzonych badaniach dot. wypalenia zawodowego uważa się, że praca z osobami chorymi szybko wypala i powinno się zmieniać pracę w tej branży co 2 lata. Opisane przez Panią objawy wskazują na depresje, doświadcza je wielu rodaków za granicą, gdyż zmiana zamieszkania, otocznia, pracy, język, brak bezpośredniego wsparcia ze strony rodziny to duże wyzwania emocjonalne.
Proszę skorzystać z konsultacji z psychiatrą, ułatwi to rozpoznanie czy Pani zmienny nastrój związany jest z depresją, czy zbyt dużym emocjonalnym obciążeniem w pracy.
Pozdrawiam Agnieszka Glica

Być może są to objawy stresu, wypalenia zawodowego. Teraz wsparcie i pomoc należy się Pani. Warto po nią się udać do specjalisty.

Może być tak, ze Pani objawy związane są z praca, jej zmiennością oraz związanym z tym stresem i obciążeniem emocjonalnym. Wówczas jej zmiana pozwoli Pani wrócić do wcześniejszego funkcjonowania. Może tez być tak, że stres w pracy ujawnił istniejące trudności emocjonalne i warto żeby spotkała się Pani z psychologiem i przyjrzała temu, co dzieje się w Pani życiu, czego sygnałem mogą być objawy oraz pracowała nad tym, by poczuć się lepiej, pracować z satysfakcją i czuć się dobrze i bezpiecznie ze sobą.