Stres z powodu rozwodu

Witam mam 25 lat.Nie radzę sobie z sobą przez 5 lat byłam mężatka po ślubie mąż zaczął się nade mną znęcać aż w końcu odeszłam.Mam 2dzieci. Mieszkając z nim cały czas zle się czułam jak tylko wracał do domu wymiotowałam kręciło mnie w żoładku itp Po wyprowadzce przez pierwsze 2 miesiące było w miarę normalnie.Pózniej mąż zaczął wypisywać i mi ubliżać do rozwodu trwało piekło przez dwa miesiace spadło mi 8kg stałam się kłebkiem nerwów

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Objawy, które Pani zgłasza mogą być konsekwencją długotrwałego stresu i tego, że jest Pani ofiarą przemocy. Myślę, że warto pomyśleć o terapii. Pomoże ona uporać się ze złymi wspomnieniami, nauczyć się radzić sobie ze stresem. Proszę pamiętać o tym, że istnieją instytucje stworzone do pomagania ofiarom przemocy, może Pani otrzymać informacje w ośrodku interwencji kryzysowej i centrach pomocy rodzinie.

Rozumiem, że zachowanie męża było dla Pani źródłem cierpienia, stresu, lęku, co dodatkowo odbijało się na Pani zdrowiu i samopoczuciu. Odejście od niego musiało wymagać ogromnej odwagi z Pani strony. Pomimo rozstania, były mąż wciąż utrudnia Pani powrót do normalnego życia. Proponuję zastanowić się, czy nie chciałaby Pani skorzystać ze wsparcia psychologa. Warto byłoby wspólnymi siłami odzyskać poczucie bezpieczeństwa i własnej, wewnętrznej siły.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz