Regularne ataki szału u męża

witam strasznie wygloda moje zycie moz niepije nie pali pracuje mieszkamy we francnji od 5 lat wpada regularnie w ataki szalu bije wyrywa wlosy...dzieci placzo a ja niewiem juz jak sie uwolnic chce rozwodu on niechce slyszec non stop sie chce przytulac kochac ja uciekam gdzie moge zamykam drzwi prosze o spokoj ale on jakby chory psychicznie dalej w kolko to samo...placze trzesie sie obwinia mnie.nimam sil juz zyc w takim chorym zwiazku.

Mgr Adam Horak Psycholog

Sytuacja zdaje się być dramatyczna i niebezpieczna dla Pani. W pierwszej kolejności proszę zadbać o własne bezpieczeństwo, kontaktując się z najbliższym punktem interwencji kryzysowej dla kobiet. Ataki męża prawdopodobnie mają silne podłoże lękowe i są spowodowane stresem związanym z emigracją. Mąż również potrzebuje pomocy, dlatego proszę spróbować nakłonić go do wizyty lekarskiej. Na wizytę można iść razem. W chwili spokoju proszę zastanowić się, co może być powodem unikania bliskości z mężem przez Panią.

Dzien dobry. W Pani sytuacji po pierwsze musi zadbac Pani o bezpieczeństwo swoje i dziecka. Mąż rzeczywiście może być niestabilny emocjonalnie i groxny. Nie wiem jakie są możliwości we francji jednak przypuszczam, że istnieją instytucje pomagającem kobietom doznającym przemocy w rodzinie - a pani zdecydowanie takiej przemocy doznaje. Prosze jak najszybciej poszukac pomocy. Pozdrawiam.

Jest Pani ofiarą przemocy psychicznej. Im dłużej powstrzymuje Pani podjęcie zdecydowanych kroków, tym bardziej Pani słabnie i "poddaje się". Im dłużej mąż nie ponosi konsekwencji swoich działań, tym dalej będzie się posuwał. Zagrożenie Pani zdrowia i życia jest realne. Również dzieci dorastające w takiej atmosferze nabywają destrukcyjnych dla siebie cech i zachowań, mogą ponosić ich skutki do końca życia.
W Polsce działa program "niebieska linia", Ośrodki Interwencji Kryzysowej, zgłoszenie osób zagrażających innym do przymusowego leczenia; proszę odnaleźć i uruchomić podobne instytucje we Francji.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/