Stwierdzenie autyzmu w niezaawansowanym stopniu

Witam Mam pytanie dotyczące mojego dziecka. U mojego dziecka stwierdzili autyzm w nie zawansowanym stopniu. Ale martwie się jego przyjaciółmi ktorzy sa na niby a on tak realnie z nimi rozmawia. Jego agresja oraz autoagresja. Czy moje dziecko moze cierpieć na chorobe psychiczną?

Witam,
na podstawi tak krótkiego opisu nie można postawić diagnozy. Proszę udać się do psychologa bądź psychiatry, który przeprowadzi dokładny wywiad oraz obserwację.
Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli dziecko nie było konsultowane na etapie diagnozy u lekarza psychiatry to powinna Pani to zrobić.
Pozdrawiam AM