Sucha skóra u 13-miesięczniaka karmionego piersią przez pierwszy rok

Mój 13mies syn,karmiony rok piersią(ostatnie 2mies karmienie mieszane Hip3+raz dziennie pierś)ma od 2tyg rzadkie stolce.Nie jest to biegunka,wypróżnia się1-2x dziennie lub co 2dzień,apetyt ok,brak gorączki.Był szczepiony na Rotawirusa.Skórę ma suchą,kolana i łokcie szorstkie-smaruje kremem Emolium. Pediatra zaleciła zyrtec.Czy to alergia pokarmowa?Podejrzewałam łososia(ale od 4 dni od spożycia nadal ma wysypkę i luźne stolce.Mleko Hip3 spożył już 3 puszki a stolce były prawidłowe. Dziękuję

Witam,

Czy syn pije soki owocowe i przeciery warzywne? Ile wody wypija dziennie? Czy ostatnio zjadł coś nowego? Czy chętnie je? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że boli go brzuszek?
Nie wygląda to na alergię pokarmową, ale warto skonsultować się z dermatologiem dziecięcym. Pediatra średnio się na tym zna niestety.

Pozdrawiam