Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sucha skóra u 13-miesięczniaka karmionego piersią przez pierwszy rok

Mój 13mies syn,karmiony rok piersią(ostatnie 2mies karmienie mieszane Hip3+raz dziennie pierś)ma od 2tyg rzadkie stolce.Nie jest to biegunka,wypróżnia się1-2x dziennie lub co 2dzień,apetyt ok,brak gorączki.Był szczepiony na Rotawirusa.Skórę ma suchą,kolana i łokcie szorstkie-smaruje kremem Emolium. Pediatra zaleciła zyrtec.Czy to alergia pokarmowa?Podejrzewałam łososia(ale od 4 dni od spożycia nadal ma wysypkę i luźne stolce.Mleko Hip3 spożył już 3 puszki a stolce były prawidłowe. Dziękuję
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Witam,

Czy syn pije soki owocowe i przeciery warzywne? Ile wody wypija dziennie? Czy ostatnio zjadł coś nowego? Czy chętnie je? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że boli go brzuszek?
Nie wygląda to na alergię pokarmową, ale warto skonsultować się z dermatologiem dziecięcym. Pediatra średnio się na tym zna niestety.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy