Świąd odbytu u 31-latki

Od kilku lat mam dość uporczywy problem, mianowicie dokucza mi świąd odbytu. Najgorzej jest wieczorem,po kąpieli. Często w nocy drapię się i nie umiem powstrzymać tego odruchu. Mam 31 lat, jestem kobietą. Podejrzewałam u siebie hemoroidy,więc kupiłam czopki na tę dolegliwość. Niestety świąd pozostał. Walka ze świądem jest na zasadzie koła zamkniętego. Najpierw się drapię, mam spokój jeden dzień, ale jak skóra zaczyna się goić, świąd powraca i tak w kółko.Jestem bezsilna wobec tego.Co mam zrobić?

Prosze udać się na konsutacje do chirurga proktologa. Czy może Pani depiluje tą okolicę? Bo zdarzyło mi się mieć pacjenta z tym problemem i jak włoski odrastały to podrazniały okolicę i występował świąd.