Światłowstręt a zawroty głowy

Witam jakis czas temu pisalam o uciszlieych zawrotach glowy. Bylan u laryngologa ktory nie,robil jakis wielkich badan ale powiedzIAlze to nie sa,zawroty od uszu, lekarz poz nie wie co to ale,zbywa,mnie mowiac ze to od ciśnienia,oczu albo stresu.martwie,sie bo nikt nei chce mi pomoc a mi,ejst coraz gorzej.czy możliwe ze,to jakis guz mozgu albo powazna choroBa?rok temu mialam podobne zawroty z uczuciem chwiania to lekarka sugerowała nerwice.jestem nerwowa i drazni mnie halas i sztuczne światło.

Mgr Anna Mieszkowska

Dzień dobry, myślę, że wskazane jest, aby zasięgnęła Pani porady dwóch specjalistów: psychologa oraz okulisty. Nadwrażliwość na sztuczne światło czy zawroty głowy mogą być spowodowane np. niewykrytą wadą wzroku, dlatego warto byłoby to ewentualnie wykluczyć. Namawiałabym Panią jednak przede wszystkim na konsultację z psychologiem. Jak sama Pani pisze, zasugerowano, że podane przez Panią objawy mogą mieć związek z nerwicą. Podwyższone ciśnienie, rozdrażnienie, napięcie – mogą mieć podłoże psychologiczne (emocjonalne) i ujawniać się w formie psychosomatycznej. Odpowiednia terapia być może pozwoliłaby zminimalizować lub pozbyć się zupełnie przykrych dla Pani objawów oraz poprawiłaby Pani samopoczucie. W razie dodatkowych pytań, jestem do Pani dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie, Anna Mieszkowska

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza