Syn słabo widzi przy słabym oświetleniu - co to może być?

Mój syn ma co prawda dopiero 5 lat, ale zauważyłam, że przy słabym oświetleniu potyka się o różne meble, tak jakby słabo widział. Mówiąc słabe, mam oczywiście na myśli np. 1 żarówka na pokój, a nie prawie całkowicie. Czy to normalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobnie synek cierpi na kurzą ślepotę. Należy oczywiście dokładnie go zbadać, gdyż to może być początek innych, bardziej poważnych chorób. Najczęściej jednak jest ona skutkiem niedoboru witaminy A. Zalecam więc zmianę diety i uzupełnianie tej witaminy przez suplementy.