Syndrom płaczka u dorosłego

Co to jest SYNDROM PŁACZKA i jak można pomóc płaczącemu nieustannie starszemu mężczyźnie?

Witam serdecznie,
Na podstawie tego opisu trudno jest tutaj udzielić konkretnej porady. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oprócz płaczliwości występują inne, niepokojące objawy, w jakich sytuacjach najczęściej pojawia się płacz.
Myślę, że warto udać się na konsultację do psychologa, który na podstawie dokładnego wywiadu określi przyczyny takiego stanu oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam

Jeśli ktoś nieustannie płacze, a nie ma ku temu zewnętrznych przyczyn (np strata kogoś bliskiego w niedawnym czasie), jest to bardzo niepokojący sygnał i warto poszukać specjalistycznej pomocy- psychologa lub psychiatry.