Synestezja i problemy z koncentracją

Witam. Mam pytanie o synestezję. Jestem muzykiem i zastanawiam się co robić, jeśli ból np. karku, także wywołuje kolor i tym samym przeszkadza w koncentracji na wrażeniach wizualnych wywoływanych przez dźwięki? Pozdrawiam

Jeśli ból jest nasilony, warto skonsultować się z lekarzem, który określi przyczynę cierpienia. Jeśli wynika z innych przyczyn niż choroba (np długotrwałe ćwiczenie w jednej pozycji) warto przemyśleć warunki pracy i możliwości poprawienia komfortu.
Synestezje można także wykorzystać do pracy z bólem- najlepiej pod opieką psychologa. Szczególnie, że bólowe objawy mogą mieć także podłoże emocjonalne.

Witam, pierwsze co się nasuwa w tej sytuacji, to spróbować dociec jaka jest przyczyna bólu i znaleźć sposób na jego wyeliminowanie. Jeżeli jest to ból napięciowy można spróbować relaksacji np. progresywna relaksacja Jacobsona. Jeżeli tak jak dźwięki ból wywołuje wrażenie koloru, to jest to dystraktor. Pytanie czy wywołany kolor współwystępuje z innymi wrażeniami czy je zastępuje. Jeżeli ból pojawia się regularnie może warto również skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam