Szczepionki na astmę - czy istnieją?

Mam 16 lat. Choruję na astmę od urodzenia. Głównie "ataki" mam podczas wysiłku, ale to nie jest tak, że zawsze. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czasami jak zacznę ostro to mam "atak" i muszę wziać ventolin, albo poczekać aż przejdzie. Zwykle ćwiczę dalej z ciężkim oddychaniem. A czasami jak zacznę grać w piłkę, to mogę grać intensywnie kilka godzin i nie odczuwam w ogóle astmy. I chciałem zapytać czy są jakieś sprawdzone sposoby, może przez trenowanie, codzienne bieganie itp, szczepionki lub inne rzeczy, które mogą zapobiec wywołaniu duszności i konieczność zwolnienia. Wyczytałem na jakimś forum, że czynniki powodujące napad nie są znane. Czy to prawda? Proszę o odpowiedź 

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam!

Zapobieganie napadom astmy polega przede wszystkim na unikaniu czynników wyzwalających oraz odpowiednim kontrolowaniu choroby za pomocą leków. Obecnie w wielu przypadkach odpowiednio dobrane leczenie pozwala na prowadzenie normalnej lub prawie normalnej aktywności. Wiele zależy jednak od rodzaju czynników wywołujących napady. Przede wszystkim rzeczywiście nie zawsze znamy konkretny czynnik, a nawet jeśli znamy, nie każdego jesteśmy w stanie tak samo skutecznie unikać.

Istnieją szczepionki odczulające, jednak dotyczą one jedynie niektórych alergenów.

Jeśli Twoje napady wywoływane są wysiłkiem, nie sposób zupełnie uniknąć tego czynnika wyzwalającego.

To, jaki rodzaj oraz intensywność aktywności fizycznej jest dla Ciebie wskazany, musi określić lekarz znający przebieg choroby, po zbadaniu Cię oraz zapoznaniu się z wynikami badań dodatkowych.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy