Szerokopodstawne tylno­lewoboczne uwypuklenie powodujące stenozę

Dehydratacja w odcinku L3 do S1. Na poziomie L3­L4 szerokopodstawne tylno­lewoboczne uwypuklenie ok. 2,5 mm. powoduje stenozę lewego otworu międzykręgowego z modelowaniem korzenia nerwowego. Na poziomie L4­L5 tylno­lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego o wymiarach ok. 6x9x8 mm (APxSIxSD). Na poziomie L5­S1 grzbietowa przepuklina krążka międzykręgowego z pęknięciem pierścienia włóknistego wpuklająca się do kanału kręgowego na ok. 5 mm

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie i łączna interpretacja powyższego badania. proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie.