Szumy uszne przed zaśnięciem a objawy schizofrenii

Witam, od kilku dni przed zaśnieciem słysze rózne dzwięki w uszach, typu dzwonek jaki mam w komórce, czy jakies inne melodie czy rozmowy, zauwazylem ze dzieje sie to zawsze gdy, tak czuje podnosi mi sie cisnienie,a le od 2 dni mam ten sam problem, nawet w dzien gdy jestem sam i probuje sie skupic, czy to mmoze byc problem zmeczenia, czy objawy schizofremi ?

Witam, warto zgłosić się na konsultację do psychiatry. Omamy tuż przed zaśnięciem, na granicy snu i jawy, są czymś naturalnym i powszechnym. Jednak, jeżeli takich samych objawów doświadcza Pan w ciągu dnia, to może to być i zmęczenie, i nerwica, i psychoza, albo jeszcze coś innego. Słowem warto to omówić szerzej ze specjalistą. Pozdrawiam